Niosomy a Fytosomy

Sekce: Složení, Přidružené stránky: Azadirachta Indica Neem ,Bioecolia a Aloe vera | Coriolus Versicolor

NIOSOMY

Hyaluronic acid - ilustrační obrázke Papilocare.cz

Hyaluronic acid

ß-glucan - ilustrační obrázke Papilocare.cz

ß-glucan

FYTOSOMY

Centella Asiatica - ilustrační obrázke Papilocare.cz

Centella Asiatica

O co se jedná?

Papilocare® vaginální gel je přípravek originálního a patentovaného složení, jehož účinné látky přírodního původu jsou navázány na niosomy a fytosomy, které usnadňují jejich penetraci do hlubších vrstev epitelií a zvyšují účinnost přípravku. Niosomová enkapsulace hyaluronové kyseliny zlepšuje hydrataci tkání a zajišťuje elasticitu slizniční výstelky. ß-glukan přispívá k celkovému efektu gelu tím, že stimuluje obranné složky vrozené imunity. Aktivní látky pupečníku asijského s přispěním fytosomové technologie penetrují do bazální vrstvy epitelu a stimulují aktivaci kolagenu.

Niosomová a fytosomová technologie urychluje absorpci a penetraci aktivních složek přípravku, tzn. kyseliny hyaluronové, ß-glukanu, flavonoidů a glykosidů pupečníku asijského. Integrace účinných látek do sférických forem zvyšuje jejich účinnost díky jejich průniku do bazální vrstvy cílových epitelií.

(Dr. Fernando Losa, klinický gynekolog)

(Pozn. překl.: niosomy jsou vezikuly z neionogenních tenzidů, které významně zvyšují penetraci. Na rozdíl od prosté permeace jde o aktivní průnik nesených látek do hlubších vrstev tělních povrchů; nejčastěji se využívají u transdermálních terapeutických systémů. Fytosomy vznikají tvorbou komplexů s rostlinnými deriváty).